Op.Dr. Mesut ULUÖZ

ORTOPEDİ ve TRAVMATOLOJİ UZMANI

EPİKONDİLİTLER (TENİSÇİ DİRSEĞİ, GOLFÇÜ DİRSEĞİ) VE TOPUK DİKENİNDE YENİ YÖNTEM: RF ile ablasyon

EPİKONDİLİTLER (TENİSÇİ DİRSEĞİ, GOLFÇÜ DİRSEĞİ) VE TOPUK DİKENİNDE YENİ YÖNTEM: RF ile ablasyon

   Özellikle tenisçi dirseği ve topuk dikeni oldukça sık görülen ve çoğu zaman tedaviye dirençli hastalıklardır. Şimdiye kadar antiinflamatuar-ağrı kesiciler, soğuk uygulama, egzersizler, kortizon enjeksiyonları ile tedavi edilmekteydi. Bütün bunların uygulanmasına rağmen ağrılar ısrar edebilmekteydi. Buraya kadar ki yazdıklarımızla ilgili sitemizde başlık vardır ancak son zamanlarda kullanmaya başladığımız bir yöntem olan "RF (radyo frekans) ile ablasyon yöntemi" konusunda yazmak istedim.
   
   RF sadece ucu açık diğer kısımları yalıtkan bir madde ile kaplı iğnenin ağrılı bölgeye yerleştirilerek elektirik dalgalarıyla yakılmasıdır. Yakılma denildiyse gözünüz korkmasın ağrısız bir işlemdir. Sadece 5 dakika zaman alan bu işlem polikliniğimizde anesteziye ihtiyaç duyulmadan kolaylıkla uygulanabilmektedir. Hasta işlem sonrası hemen evine gidebilmektedir. Hastaya ek bir maliyet getirmemektedir. 
   
   Sizin de tedavi olmanıza rağmen uzun zamandır geçmeyen dirsek ağrınız ya da topuk dikeniniz varsa poliklinik bu tedaviyi gerçekleştirebiliriz.
                                                                                   SAĞLIKLA 

Takvim
Saat
Hava Durumu